Začali sme s prácami pre cyklostojisko

Začali sme s prácami pre cyklostojisko

 

Už dlhšie trvajú debaty o cyklostojisku v priestoroch dvora našej školy. Po spustení prieskumu o samotnom záujme o stojisko sme oslovili možných dodávateľov. Vybrali sme sopločnosť Bimisson, ktorá má s budovaním cyklostojísk, vrátane stojanov na kolobežky pre školy, bohaté skúsenosti. V spolupráci s predstaviteľmi tejto spoločnosti a vedením školy sa rozhodlo o umiestnení stojiska. A dnes sa uskutočnila brigáda spočívajúca vo výkopových prácach pre základy stojiska. Túto časť práce sme sa rozhodli vykonať vo vlastnej réžii, aby sme ušetrili tam, kde sa dá.

Možno aj dovolenkové obdobie spôsobilo, že účasť na bridáde bola poskromná, konkrétne nás bolo len 5: Laco Bystrický, Martin Kosnáč, Zlatica Zacharová, Jozef Fischer, Miro Dravecký.

V úmornej horúčave sme ale robili, čo bolo v našich silách, no skoro nám bolo jasné, že brigádu si budeme musieť zopakovať, lebo nestihneme spraviť, čo je potrebné, kým na „stavenisko“ nastúpi firma Bimisson, aby umiestnila samotné stojany pre bicykle a kolobežky. Už teraz vieme, že ďalšie kolo akcie sa uskutoční koncom augusta a budeme veľmi radi, keď ruku k dielu priloží viac rodičov. O presnom termíne budú rodičia informovaní cez svojich zástupcov v Rade rodičov.

Loading

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.