Žiadosť o zníženie poplatku za ŠKD

Žiadosť o zníženie poplatku za ŠKD

 

Možno viete, možno nie, ale už dlho má rodič alebo zákonný zástupca možnosť požiadať školu o zníženie poplatku za školský klub detí (ŠKD) z dôvodu, že vaše dieťa navštevuje klub v krátkom rozsahu.

V zmysle VZN MČ BA – Petržalka č. 4/2023 zo dňa 14.03.2023 ust. par. 3 ods. (2) riaditeľka školy určila výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených so skrátenou výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí nasledovne:

 • dieťa navštevuje len ranný školský klub – 10,00 eur mesačne,
 • pobyt dieťaťa je v čase podávania obeda – 10,00 eur mesačne,
 • dieťa navštevuje ŠKD len v čase záujmovej činnosti – 15,00 eur mesačne,

V ostatných prípadoch platí ods. (1) stanovujúci mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou ŠKD vo výške 40,00 eur na jedno nezaopatrené dieťa. Za druhé a ďalšie dieťa, ktoré navštevuje ŠKD zákonný zástupca uhrádza mesačný príspevok sumou 20,00 eur na jedno nezaopatrené dieťa.

Vypýtajte si od vychovávateľky takúto žiadosť, alebo si ju napíšte sami podľa tohto vzoru.

Žiadosť následne zašlite škole.

Pre úplnosť, odporúčame prečítať si vyjadrenie mestskej časti Petržalka k úprave poplatkov za ŠKD od 1. apríla 2023:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02FiAhht7A9EDFsxpRf6Buzmj3Z9kXzKC6in6KZn1MjoKq3vHLVZywoug7xrSRTj1pl&id=100067315107100

Poznámka: Ilustračný obrázok bol prevzatý zo stránky ŠKD

Loading

2 thoughts on “Žiadosť o zníženie poplatku za ŠKD

  1. Zdravim.
   Skuste v tomto kontaktovat priamo vychovavatelku alebo riaditelku. Mam dokonca info, ze samotna Ziadost by mala mat iny format, ale nedopatral som sa, aky presne. Ked sa dozviem, budem to aktualizovat.

    

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.