3. kolo brigády k cyklostojisku

Prosíme rodičov, aby sa zapojili do brigády na vybudovanie cyklostojiska pre naše deti. Pomaly sa začína črtať budúce stojisko, no potrebujeme urýchlene dokončiť prípravu, aby dodávateľ mohol namontovať cyklostojany.

Termín brigády

V piatok 13.10. o 17:00 sa opäť zídeme na dvore školy, kde potrebujeme:

• vyhĺbiť 3-4 diery na pätky, ktoré poslúžia prístrešku
  • pripraviť šalung z dreva na pätky
  • vybetónovať pätky

Keď pôjde všetko dobre, možno sa podarí aj doviesť makadan a ten treba rozsypať po celej ploche nového stojiska, aby sme naň mohli klásť dlažbu.

Čo si so sebou vziať

Škola poskytne lopaty, rýle, krompáče, hrable a fúriky. Vaše ruky ocenia, keď si nezabudnete rukavice. Myslíte aj na pitný režim. Zíde sa špagát, možno veľká vodováha, ak sa dostaneme k sypaniu makadamu.

Čím viac nás príde, tým skôr prácu odpracujeme a môžeme pristúpiť ku montovaniu stojanov.

Akcia je za nami

Dnes sa nas zišlo utešene veľa, za čo patrí vďaka všetkým zúčastneným: Mária Semánková, Ivan Blažo, Jozef Fischer, Martin Kosnáč, Laco Bystrický, Mário Kadlec, Majka a Olivier Radermacherovci…. Špeciálna vďaka patrí aj deťom, ktoré pomáhali zarovnávať terén navozenej zeme pod gaštanmi.

A bolo to vidieť, fúriky sa nestíhali otáčať :). Dokončili sme prípravu jám pre pätky a dokonca sme načali aj podklad pre kolobežkové státie.

Nasledujúce video dokumentuje vykonanú prácu na „stavenisku“.