Cyklostojisko pripravené na použitie

Cyklostojisko pripravené na použitie

 

S radosťou môžeme skonštatovať, že cyklostojan pre ZŠ Budatínska 61 je už na svojom mieste a je pripravený na používanie.

Sme si vedomí, že v tomto chladnom a daždivom počasí sa asi veľmi využívať nebude, ale faktom je, že používať sa už dá. Čas do teplejších dní využíjeme na to, aby sme zpromovali samotný stojan, naučili ľudí s nim pracovať, usadili návod na použitie a hlavne stanovili pravidlá používania, o ktorých budeme žiakov a aj zamestnancov školy informovať.

Pozor, síce sa stojan nachádza na pozemku školy, škola v žiadnom prípade nezopovedá za uskladnenie bicykla. K stojanu sa môže dostať hocikto, preto myslíte na to, že ako inde, aj tu treba bicykel uzamknúť.

Pre tých, ktorí chcú stojan používať, prinášame aspoň krátke inštruktážne video.

Aj na tomto mieste sa patrí poďakovať všetkým, ktorí pomohli s prípravnými prácami potrebnými pre namontovanie cyklostojanu. Tým, že sa rodičia zapojili do týchto prác, ušetrili tisícky EUR.

Okolo samotného stojiska je ešte stále čo robiť:

  • usadenie dlažby pod stojisko na kolobežky
  • montáž stojanov na kolobežky
  • spratanie makadamu

Stojisko je pripravené na domontovanie prístrešku, takže keď sa na to nájdu financie, môže sa doobjednať a prekryť cyklostojisko. Rovnako, ak sa ukáže, že kapacita stojanov nestačí, modulárne sa dajú doplniť ďalšie stojany.

Loading

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.