Ďakujeme za vaše 2% z daní

Ďakujeme za vaše 2% z daní

 

Aj touto cestou ďakujeme všetkým rodičom, ktorí minulý rok darovali Rodičovskému združeniu 2% zo svojich daní. Dokázali sme takto identifikovať 51 rodičov, ale je možné, že darcov bolo viac. Spolu sme týmto spôsobom získali do rozpočtu Rodičovského združenia vyše 6400 EUR. Ešte raz, veľké ďakujeme.

Minulý týždeň sme od identifikovateľných darcov zisťovali ich očakávania ohľadom investovania darovaných peňazí, prípadne nápady a návrhy, čo by sa mohlo z týchto peňazí financovať v budúcnosti. Tu sú základné výsledky nášho miniprieskumu:

  • 90% darcov venuje svoje 2% z daní nášmu združeniu opakovane, zvyšných 10% bolo v situácii, keď darovali 2% združeniu prvykrát, keďže ich dieťa len začalo chodiť do školy
  • pre 80% darcov sa splnili očakávania pri investovaní týchto peňazí, zvyšných 20% sa v tejto otázke nevedelo vyjadriť
  • 90% darcov je rozhodnutých, že aj v roku 2024 daruje svoje 2% z dani nášmu rodičovskému združeniu, 10% ešte nie je definitívne rozhodnutých
  • Navrhované investície zo získaných peňazí cez 2% z daní: modernizácia učební, zveľadenie školského dvora, chill out zóna, oprava altánkov, prístrešok na cyklostojisko, vyvýšené záhony pre pestovanie byliniek, výsadba bobuľového ovocia, bezpečnosť a zábava pre detí a pod.
Poznámka: Viacerí spomínali, že by chceli z týchto peňazí pomôcť ku sprevádzkovaniu školského bazéna. Nedávno médiami prešla správa, že na opravu bazéna na ZŠ Budatínska je vyhlásená súťaž vo výške 1,8 miliónov EUR. Tu ide ozaj o obrovskú investíciu, na ktorú nami zozbierané dary cez 2% nebudú ani zďaleka postačovať.

Poďakovanie darcom

Na tomto mieste chceme v mene Rodičovského združenia poďakovať všetkým darcom, zvlášť tým, ktorí svojím súhlasom na zverejnenie svojho mena možno motivujú aj ostatných rodičov, aby tak spravili v tomto roku (abecedný zoznam a trieda, v ktorej má rodič dieťa).

  • Dravecká Moussa, Zuzana, 7.B
  • Dravecký Miroslav, 7.B
  • Fischer, Jozef, 3C+1.D
  • Jakubčák, Peter. 3.D
  • Juhás, Peter, 2.C
  • Orošová, Zuzana, 7.C

Darujte nám 2% z daní aj v roku 2024

Aj v tomto roku môžete časť svojich daní darovať združeniu a my budeme radi, keď si vyberiete naše Rodičovské združenie. Spísali sme pre vás podrobný návod, ako na to:

Chcem darovať 2% z dani

Loading

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.