Hodnotenie základných škôl

Hodnotenie základných škôl

 

Mimovládna nezisková organizácia INEKO zrealizovala pravidelné hodnotenie zákadných škôl na Slovensku, ktorého výsledky boli zverejnené v týchto dňoch. Ako sa darilo našej škole?

Ešte predtým si ale povedzme niečo o metodike hodnotenia. Rebríčky komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Tieto výsledky nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom. Podrobná metodika je zverejnená na stránkach INEKO.

ZŠ Budatínska so skóre 6,64

V Bratislave je celkovo 100 základných škôl. V našej mestskej časti Petržalka je ich 21, z toho 11 bolo v tomto roku zaradených do hodnotenia. ZŠ Budatinska sa umiestnila na 8. mieste s celkovým skóre 6,64 bodov, čo sa interpretuje ako

škola s veľmi dobrými výsledkami žiakov.

podľa INEKO

Výsledné skóre zohľadňuje hodnotenia jednotlivých kritérii za posledné 4 roky, pričom čím staršie hodnotenia, tým má nižšiu váhu.

Loading

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.