Práce na cyklostojisku, časť 2

Práce na cyklostojisku, časť 2

 

V nedeľu 10.9.2023 sa konala ďalšia brigáda, počas ktorej sme pokračovali vo výkopových prácach pre cyklostojisko. Ako sme už informovali v minulosti, na školskom dvore nám firma Bimission, s.r.o. postaví stojisko pre vyše 40 bicyklov a 20 kolobežiek, no budeme to riešiť modulovo. V prvej časti sa osadia stojany pre 20 bicyklov. Výkopové práce však robíme tak, aby sme to stojisko mali pripravené aj na ďalšiu fázu. A nie len to, počítame s tým, že časom sa cyklostojisko aj zastreší.

Aby sme ušetrili peniaze, tak sme sa rozhodli túto fázu celého projektu riešiť vo vlastnej réžii a výkop cca 25cm jamy so šírkou 210 cm po dĺžke cca 6 metrov sa už rysuje. Trochu nám situáciu komplikuje rozliaty starý betón, na ktorý je aj krompáč krátky, preto na ďalšej brigáde už budeme potrebovať silnejšie nástroje na jeho prelomenie.

Po tom, ako rozbijeme starý betón, budeme pripravovať 6 betónových pätiek ako prípravu pre strechu stojiska. Celú vykopanú plochu zasypeme makadanom a osadíme tvárnice. Vyrovnáme priestor tak, že dodávaveľ bude môcť začať so svojou časťou práce.

Za účasť na dnešnej brigáde ďakujeme účastníkom: Zlatica Zacharová, Laco Bystrický, Martin Kosnáč, Mário Kadlec, Miro Dravecký.

O konaní ďalšej brigády budú rodičia vopred informovaní a veríme, že príde väčší počet ľudí pomôcť vybudovať cyklostojisko pre naše deti či zamestnancov a návštevníkov školy.

Loading

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.